GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14024207
*
nr 1402 4207
Vas
Keramik, Glory, 1940-tal. Höjd: 17 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:53:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 10:27:48
1
300 kr
3/6 21:25:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glory keramik vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:59
-
6237 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:41
-
6215 Vas
Imaridekor. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:33
*
Vas
nr 1402 4207
Vas
Keramik, Glory, 1940-tal. Höjd: 17 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 10:27:48 | 1 | 300 kr |
3/6 21:25:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glory keramik vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:59 -
6237 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:41 -
6215 Vas
Imaridekor. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:33